ارتودنسي
 
نويسندگان
جستجو
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 58
دیروز : 2
افراد آنلاین : 1
همه : 6279

خدمات كلينيك دندننپزشكي سيمادنت

ايمپلنت كلينيك سيمادنت
امروزه پر طرفدارترين درمان در دندانپزشكي ترميم و زيبايي ، سفيد كردن يا بليچينگ دندان است.
در دندانپزشكي زيبايي براي داشتن دندان هايي زيبا و سالم روش هاي مختلف و متفاوتي وجود دارد. كه در اين مقاله به معرفي برخي از آنان مي پردازيم.

در چه مواردي نياز است به دندانپزشك زيبايي مراجهعه كنيم؟

  • افرادي كه دندان هايي بد شكل يا كوچكتر از حد طبيعي دارند و يا به صورت مادرزادي يك دندان، دندان مجاور در محل غير طبيعي رويش مي يابد باعث ميشود تا از باز كردن دهان خود و يا لبخند زدن امتناع كنند. اما امروزه با توجه به پيشرفت هاي بسياري كه در زمينه هاي مختلف از جمله دندانپزشكي رخ داده است باعث شده تا با حداقل تراش يا بدون تراش با استفاده از پوشش از جنس كامپوزيت (مانند كامپوزيت ونير) يا سراميك (مانند لمينيت سراميكي)شكل و اندازه مناسب را ايجاد و لبخند طبيعي و زيبا براي بيمار فراهم نمود.
  • شايد براي شما هم اين موضوع پيش آمده باشد كه فضاي زيادي بين دو دندان شما وجود داشته و از مسئله ابراز ناراحتي كرده باشيد. اما مي توان گفت كه با وجود متخصصين دندانپزشكي زيبايي ديگر نيازي به نگراني و ناراحتي نيست. زيرا امروزه ميتوان به راحتي با استفاده از كامپوزيت يا لامينيت سراميكي (صفحه چيني ) كه در دنياي دندانپزشكي پديد آمده است فضاهاي موجود را بست و ظاهري بسيار زيباتر ايجاد نمود.
  • همچنين ممكن است برخي افراد به دلايل مختلف از داشتن دندان هاي زيباي خود بي بهره باشند به اين صورت كه فضاي خالي زيادي بين دو دندان آنها وجود داشته باشد در واقع بي دنداني و فضاي خالي ناشي از آن هم داراي ظاهري نامناسب هم در جويدن غذا مشكل‌ساز است. اما در دندانپزشكي زيبايي و ترميمي با استفاده از روش ايمپلنت ميتوان به طرح لبخند زيبا رسيد. در روش ايمپلنت با استفاده از ابزار هاي مختلف يك دندان بسيار زيبا جايگزين فضاي خالي خواهد شد و به آرامش خواهيد رسيد.

ايمپلنت

ايمپلنت ها براي جايگزيني دندان از دست رفته استفاده مي شوند.
در روند ايمپلنت كردن، دندانپزشك پيچ تيتانيومي كوچكي را در محل دندان از دست رفته، وارد استخوان فك مي كند كه به عنوان پايه ي روكش ايمپلنت عمل مي كند.
ايمپلنت از دندان هاي اطراف قابل تشخيص نيست
و پس از پيوند خوردن ايمپلنت با استخوان و بافت هاي مجاور دنداني امن و هميشگي براي بيمار خواهد شد.
بيماران بايد بهداشت دهان و دندان را در طول دوره جاگذاري ايمپلنت دندان به طور كامل رعايت كنند
تا ماده پلاك و ذرات باقي مانده ي غذايي از محل ايمپلنت پاك شوند.

ارتودنسي دندان

يكي از مواردي كه به زيبا شدن دندان هاي شما كمك ميكند و از روش هاي قديمي تر اصلاح طرح لبخند به شمار مي رود ارتودنسي است. در ادامه ميخواهيم به انواع ارتودنسي بپردازيم.

ارتودنسي كلينيك سيمادنت

  • ارتودنسي ثابت

در ارتودنسي ثابت براكت هايي روي هر دندان چسبانده مي شود. اين براكت ها با استفاده از يك سيم به هم متصل مي شوند. بيمار نمي تواند اين ارتودنسي را از دهان خود خارج كند. هدف ارتودنسي ثابت حركت دندان ها و تراز كردن دندان هاي فك بالا با فك پايين است.

  • ارتودنسي متحرك

در اين نوع ارتودنسي از صفحات پلاستيكي استفاده مي شود كه سقف دهان يا كام را مي پوشاند و با يك سيم قوس دار چند دندان را نيز نگه مي دارد. بيمار مي تواند در صورت لزوم مثلا هنگام غذا خوردن آن را از دهان خود خارج كند اين نوع ارتودنسي خيلي باعث حركت دندان ها نمي شود و معمولا براي مشكلات فكي و در سنين پايين استفاده مي شود.

  • ارتودنسي شفاف

در اين نوع ارتودنسي براي ديده نشدن براكت ها از نوع شفاف يا بي رنگ آن استفاده مي شود كه به آن ارتودنسي شفاف گفته مي شود. ارتودنسي شفاف چون كمتر ديده مي شود در بين بزرگسالان خيلي محبوب شده است.

اصلاح طرح لبخند چيست؟

در ابتدا قصد داريم توضيح دهيم كه اصلاح طرح لبخند به چه معني است. دقت نماييد كه اصلاح طرح لبخند در واقع به اين معني است كه شما دندان سالمي داريد اما از ظاهر آن راضي نيستيد. اين موضوع مي تواند به بهم ريختگي دندان شما اشاره نمايد و يا به رنگ نامناسب آن و در بعضي از مواقع به سايز نامناسب دندان شما نيز مربوط خواهد شد، بنابراين اصلاح طرح لبخند يك نوع روش زيبايي بوده و جنبه درماني ندارد.
با وجود توضيحاتي كه در اين خصوص مشخص مي شود، اصلاح طرح لبخند امكان پديد آوردن عوارض و يا تهديداتي براي دندان شما را به دنبال خواهد داشت. در خصوص عوارض اصلاح طرح لبخند مي توان به مسايلي از جمله ارتودنسي، سفيد نمودن و ايمپلنت اشاره نمود. دندانپزشكي زيبايي بر طبق شرايط دهان و دندان شما بهترين مشاوره را اعمال خواهد نمود.

اصلاح طرح لبخند كلينيك سيمادنت

عوارض درمان ارتودنسي در اصلاح طرح لبخند

همانطور كه مي دانيد ارتودنسي به مرتب سازي دندان مشهور است. يكي از مشكلات بسيار مشخص در خصوص ارتودنسي فضاي كوچك فك و كشيدن دندان سالم مي باشد. اگر فضاي كافي براي حركت دندان ها فراهم نباشد دندانپزشك مجبور به كشيدن يك يا چند دندان خواهد شد و اين موضوع به نوعي از ديد منطقي عجيب و يا ناخوشايند به نظر مي رسد.
يكي ديگر از مشكلاتي كه ارتودنسي دندان به وجود مي آورد دشواري در خصوص مسواك زدن صحيح و در نهايت تغيير رنگ دندان شما مي باشد. با توجه به وجود براكت احتمال جمع شدن جرم بر روي دندان ها بسيار است و اين موضوع در نهايت روند پوسيدگي دندان را سريعتر مي نمايد. با رعايت نكات بهداشت جاي نگراني در اين خصوص نخواهد بود.

عوارض روش بيليچنگ در اصلاح طرح لبخند

دندان هايي كه داراي رنگ نامناسب هستند و يا تغيير رنگ داده اند نياز به سفيد نمودن دارند، در روش بيليچينگ براي اصلاح طرح لبخند عموماً از ماده شيميايي استفاده مي شود كه داخل عاج دندان نفوذ مي نمايد و اين موضوع احتمال كم شدن استحكام دندان را به دنبال خواهد داشت. در اصلاح طرح لبخند به روش بليچينگ مي بايست از بهترين دندانپزشك استفاده نماييد، به طور كلي استفاده از اين روش به صورت طولاني مدت توصيه نمي شود. با رعايت بهداشت دهان و دندان مي توان عوارض اين روش را كمتر نمود. به طور كلي پس از سفيد نمودن دندان از خوردن غذاهاي رنگدانه دار پرهيز نماييد.

عوارض روش ايمپلنت دندان در اصلاح طرح لبخند

همانطور كه مي دانيد يكي از جديدترين روش هاي اصلاح طرح لبخند ايمپلنت دندان و در واقع پر نمودن فضاي بدون دندان است. موضوعي كه در اين خصوص اغلب ديده مي شود عدم تحمل بيمار براي پايه هايي است كه در فضاي خالي اعمال مي شود. اين موضوع به صورت كوتاه مدت بوده و پس از يكپارچه سازي ديگر مشكلي نخواهيد داشت. دقت نماييد كه درد ناشي از ايمپلنت دندان اغلب به صورت دوره اي بوده و مي تواند با مصرف مسكن برطرف شود.
مورد بعدي كه از جمله عوارض اصلاح طرح لبخند مطرح شده است موادي است كه در هنگام پرنمودن دندان استفاده مي شود كه به نام كامپوزيت و يا آمالگام مشهور است. اين ماده حاوي جيوه مي باشد و بر طبق بررسي هاي انجام شده جيوه براي بدن انسان ضرر دارد. دقت نماييد كه در اين خصوص هنوز منبع رسمي ديده نشده و از اين مواد به عنوان ماده اي بسيار مقاوم براي پر نمودن دندان استفاده مي شود

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۵ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۲:۳۹:۱۳ ] [ سرآباداني ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب