ارتودنسي
 
نويسندگان
جستجو
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 12
دیروز : 2
افراد آنلاین : 1
همه : 6233

مقدمه اي بر دندانپزشكي زيبايي

زيبايي را مي توان يكي از مواردي دانست كه همگان به آن توجه ويژه اي دارند. بايد بدانيد كه راه هاي بسياري جهت زيبايي بخشيدن به صورت وجود دارد كه يكي از اين راه ها را مي توان زيباتر كردن دندان ها دانست. بي شك تابحال شاهد لبخند زدن افراد با دندان هاي بد فرم بوده ايد. دندان هاي زيبا سبب خواهند شد كه قيافه شخص علاوه بر زيبايي، خوش فرم تر نيز شود. اما دندانپزشكي براي زيبايي چه اعمالي را انجام مي دهد؟ دندانپزشكي موارد مختلفي را در نظر گرفته تا با استفاده از آنها بتوانيد زيبايي چهره و دندان هاي خود را تضمين نماييد.

اعمال زيبايي دندان به انواع مختلف دسته بندي مي شود كه برخي از آنها سبب تغيير اساسي در دندان ها شده و برخي از آنها با تغيير جزئي خواهند بود و انتخاب نوع آن بستگي به پزشك معالج و همچنين وضعيت دندان هاي شما خواهد داشت. بي شك دندان هايي كه خراب شده باشند نياز به ترميم خواهند داشت و به سادگي نمي توان از كنارشان رد شد. اما با اصلاح طرح لبخند مي توانيد دندان هاي زيبا و به مراتب لبخند زيبايي داشته باشيد . دندانپزشكان متعددي در سطح هر شهر فعاليت مي كنند اما از اين ميان بايد بهترين و حرفه اي ترين دندانپزشك را انتخاب نماييد تا بتوانيد بهترين نتيجه را شاهد باشيد.


تفاوت دندانپزشكي زيبايي و ترميمي


با وجود اينكه گفته شد دندانپزشكي زيبايي روشي براي ساختن لبخند زيبا است اما لازم به ذكر است كه قبل از آغاز روند زيباسازي دندان بهتر است روي دندان اقدامات ترميمي كوچك انجام شود. با اين حال به طور كلي مي‌ توان گفت دندانپزشك زيبايي همان دندانپزشك ترميمي است كه به طور گسترده مفاهيم طراحي و همچنين جرم گيري دندان، ترميم زيبايي دندان و مواد دندانپزشكي را آموزش ديده است تا بتواند بين ترميم و زيبايي توازن ايجاد كرده و متناسب با چهره افراد اقدام به ترميم دندان ها نمايد. دقت داشته باشيد با اين وجود مي‌ توان گفت يكي از مهمترين تفاوت هاي دندانپزشكي ترميمي و زيبايي اين است كه اولويت در دندانپزشكي ترميمي بهبود عملكرد دهان و دندان است و حتي به حداكثر رساندن آن مي باشد. در صورتي كه دندانپزشك زيبايي تمركز خود را بر جنبه هاي زيبايي دهان و دندان گذاشته و تمايل دارد كه در گام اول لبخندي زيبا را براي بيمار به ارمغان بياورد. البته با تمام اين تفاسير هر دو دندانپزشك در يك راستا عمل مي‌ كنند.

دندان پزشكي زيبايي

خدمات دندانپزشكي زيبايي

در مورد خدمات ارائه شده در دندانپزشكي زيبايي مي توان گفت به طور كلي تمام درمان هاي دندانپزشكي ترميمي و زيبايي به گونه اي بوده كه موجب بهبود ظاهر دندان افراد شده كه برخي از آنها موجب بازگشت يا بهبود سلامت دهان و دندان نيز مي‌ شود. حال لازم است بدانيد مهمترين درمان هاي دندانپزشكي براي زيبايي شامل موارد زير مي شود:

  • سفيد كردن دندان ها: راهي نسبتا ارزان است كه منجر به زيبايي دندان ها و طرح لبخند مي‌ شود و مي‌ توان آن را در خانه يا در مطب انجام داد. در اين روش از ليزر يا ژل بليچينگ جهت سفيد شدن دندان استفاده مي كنند.
  • باندينگ دندان: باندينگ دندان يك جايگزين براي ونيرهاي دنداني است كه به سرعت و با قيمت مقرون به صرفه انجام مي‌ شود.
  • اينله و انله: اين روش كه به آن پركردگي هاي غير مستقيم نيز گفته مي شود براي پوسيدگي هاي خفيف تا متوسط است.
  • پركردن با مواد همرنگ دندان: استفاده از كامپوزيت ها براي رفع پوسيدگي دندان امروزه بسيار مورد استقبال قرار مي‌گيرد زيرا به خوبي به ساختار دندان متصل شده و رنگ دندان طبيعي را ايجاد مي‌كند و عليرغم برطرف كردن پوسيدگي موجب زيبايي هم مي شود.
  • روكش و بريج دنداني همرنگ دندان: بريج ها به گونه اي هستند كه فضاي خالي بين دندان ها و يا جاي دندان از دست رفته را پر مي‌ كند و تنها جنبه زيبايي ندارد. به طوري كه مي‌ توان گفت بريج ها روشي مقرون به صرفه تر از ايمپلنت و ارتودنسي است.
  • ونيرهاي دندان: وينر لايه بسيار نازكي از مواد است كه روي سطح دندان قرار گرفته و ترك و شكستگي دندان را برطرف مي كند و ظاهر زيبا ايجاد مي نمايد اين وينر ها از جنس پرسلين يا رزين كامپوزيت هستند.
  • دندان مصنوعي و ايمپلنت دندان: يك يا چند دندان از دست رفته به طور حتم موجب مشكل در صحبت كردن، غذا خوردن و لبخند زدن مي‌ شود با اين حال امروزه با توجه به پيشرفت هاي حاصل در فناوري، دندان هاي مصنوعي فوق‌ العاده زيبايي ايجاد شده است كه استفاده از آن بسيار راحت مي باشد‌‌. همچنين در حال حاضر ايمپلنت هاي دنداني يكي از راه حل هاي زيبايي براي جايگزيني دندان بوده است.
  • درمان ارتودنسي: يكي از مهمترين دلايل ناهنجاري هاي لبخند به علت اختلال ساختاري فك و استخوان هاي صورت است كه در چنين مواردي نياز به درمان ارتودنسي مي باشد. با اين حال با استفاده از اين روش مي‌ توان مشكلاتي چون جلو بودن فك، بالا يا پايين بودن فك، شلوغي دندان ها، شكاف بين دندان ها و غيره را درمان نمود.

لبخند زيبا
بهترين دندانپزشك زيبايي كيست؟

زماني مي توان به فردي بهترين دندانپزشك زيبايي گفت كه علاوه بر دارا بودن دانش و تخصص زيبايي دندان، از تكنيك هاي به روز ترين متد هاي درماني استفاده نمايد. امروز دندانپزشكي نوعي حرفه ي جراحي زيبايي تلقي مي شود چرا كه گرايش افراد به سمت زيبايي دندان فراوان مي باشد.
با اين وجود دندانپزشك زيبايي داراي وظايف بسيار حياتي مي باشد كه در صورت غفلت مي تواند براي بيمار مشكلات جدي به وجود آورد. بهترين دندانپزشكان زيبايي همواره از تجهيزات و ابزار هاي استريل و متد هاي نوين استفاده مي كنند البته پزشك قبل از انجام هر گونه فعاليتي در خصوص كل فرايند درمان با بيمار مشورت مي كند و رويه اي از مراحل درمان را براي بيمار توضيح مي دهد كه اين مسئله سبب ارتباط بيشتر ما بين بيمار و پزشك و البته اعتماد بيمار به وي مي شود.

ويژگي بهترين دندانپزشك زيبايي

يك فرد به عنوان دندانپزشك مي تواند يكي از سه حرفه ي دندانپزشك عمومي، دندانپزشك متخصص و دندانپزشك زيبايي و طراح لبخند را انتخاب كند كه هر حرفه داراي ويژگي و وظايف منحصر به فردي مي باشد. يك فرد به عنوان دندانپزشك زيبايي بايد داراي ويژگي هايي باشد تا عموم افراد بتوانند به آن اعتماد كنند در زير به بررسي برخي از ويژگي هاي بهترين دندانپزشك زيبايي مي پردازيم.

- بيمار محور بودن دندانپزشك: بيمار محور بودن به معناي در اولويت قرار داشتن اهداف و خواسته هاي بيمار مي باشد در حقيقت بهترين دندانپزشك زيبايي در طول درمان به تمامي حرف هاي شما گوش مي دهد و براساس خواسته و اهداف شما روش درمان را انتخاب و پيش مي برد.
- تجربه و تبحر دندانپزشك: دندانپزشكي زيبايي يكي از زير شاخه هاي دندانپزشكي مي باشد در واقع افراد پس از دريافت مدرك دندانپزشكي عمومي، بين 2 تا 4 سال زمان براي دستيابي به مدرك دندانپزشكي تخصصي نياز دارند چرا كه دندانپزشكي زيبايي نيازمند تجربه و مهارت هاي بسيار زيادي مي باشد در نتيجه در انتخاب بهترين دندانپزشك زيبايي بايد همواره به تجربه و تبحر وي دقت نماييد. - تكنولوژي مورد استفاده: در دندانپزشكي زيبايي روش و متد هاي بسيار متنوعي كاربرد دارند بدين منظور هر پزشك براساس دانش و تبحر فردي و البته شرايط بيمار از آنها استفاده مي كند. در حقيقت دندانپزشكان زيبايي جهت استفاده از بهترين و به روز ترين تكنيك ها بايد در كنار تجربه، براي يادگيري هر تكنيك وقت و هزينه صرف نمايند.
موارد نام برده شده در انتخاب بهترين دندانپزشك زيبايي بسيار حائز اهميت مي باشد و قبل از انتخاب دندانپزشك بايد موارد ارائه شده را بررسي نماييد.

دندان پزشك زيبايي

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۰۷:۲۵ ] [ سرآباداني ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب