ارتودنسي
 
نويسندگان
جستجو
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 17
دیروز : 2
افراد آنلاین : 1
همه : 6238

انواع روش هاي اصلاح طرح لبخند

منظور از اصلاح طرح لبخند، رفع مشكلات ظاهري دندان هاي شما مي باشد. از اين عيوب مي توان به وجود لكه هاي زرد، نامنظمي ها، هم سايز نبودن دندان ها و رنگ كدر آن ها اشاره نمود. روش هاي مختلفي براي زيبا سازي دندان هاي شما وجود دارد كه هر يك معايب و مزاياي به خصوص خود را داشته و از آن مهم تر، هر كدام متناسب با روش هاي انجام خود، هزينه هاي متفاوتي نيز خواهند داشت. از انواع روش ها ميتوان به ارتودنسي، لمينت و يا ايمپلنت اشاره نمود. انتخاب هر كدام از اين سه روش بستگي به شرايط دندان ها، سن شخص، علاقه مندي خود فرد، هزينه ي در نظر گرفته شده توسط شخص و از همه مهم تر تشخيص دندان پزشك دارد. گاهي نياز است تا براي اصلاح طرح لبخند از دو روش به طور همزمان استفاده شود تا شما به نتيجه ي دلخواه خود دست پيدا نماييد.

هزينه دندان پزشك زيبايي

هزينه خدمات دندانپزشكي زيبايي به چه عواملي بستگي دارد ؟

هزينه ي خدمات دندانپزشكي زيبايي متغير مي باشد چرا كه فاكتور هاي متعددي در آن نقش خواهند داشت.
1_ انتخاب كلينيك: قطعا امكانات، تجهيزات و پرسنل حاذق از مهم ترين مواردي هستند كه مي توانند به يك كلينيك اعتبار ببخشند و در تعيين هزينه خدمات دندانپزشكي زيبايي تاثير گذار باشند.
2_ متريال: يكي از مهم ترين موارد در كار هاي دندان پزشكي، مربوط به موادي مي باشد كه در دندان استفاده مي شود قطعا مواد با كيفيت و درجه يك با قدرت ماندگاري خوب از قيمت بالاتري نيز برخوردار مي باشد.
3_ شرايط فرد: گاهي براي اصلاح دندان ها بايد از دو روش و يا بيشتر استفاده نمود. براي مثال دندان هاي سفيد زماني زيبايي خواهند داشت كه منظم باشند پس گاها نياز است تا فرد ابتدا ارتودنسي كرده و دندان ها را هم رديف كرده بعد كارهاي ديگر از جمله سفيد كردن انجام شود.
اين سه مورد كه در بالا به آنها اشاره شد، از فاكتور هاي مهمي مي باشند كه در هزينه خدمات دندانپزشكي زيبايي نقش داشته اند.

هزينه هاي ترميم زيبايي دندان

هزينه هاي لمينت كامپوزيتي به عوامل مختلفي مانند كيفيت، جنس و حجم كامپوزيت بستگي دارد و استفاده از كامپوزيت هاي مرغوب تر و با كيفيت تر احتياج به هزينه بيشتري دارد. ميزان تخريب شدگي دندان مانند پريدگي هاي جزئي، شكستگي ها و بهم ريختگي هاي دنداني از عوامل تاثيرگذار ديگر در تفاوت قيمت ها مي باشد. با اينكه مراجعه به دندانپزشك ماهر و مجرب احتياج به هزينه هاي بيشتري دارد، اما بايد در نظر داشت مهارت و تجربه دندانپزشك در انجام يك لمينت موفق بسيار موثر است و احتياج شما به جلسات مختلف و طولاني را در يك جلسه برآورده مي سازد.

تعداد دندان هاي كانديد شده به منظور لمينت از عوامل موثر ديگر در تخمين هزينه هاي ترميم زيبايي دندان است و با توجه به موارد نام برده لمينت هاي كامپوزيتي هزينه اي از چند صد هزار تومان تا چند ميليون خواهند داشت. ساخت لمينت هاي كامپوزيتي با استفاده از مواد و تجهيزات داخلي انجام مي شود و احتياج به زمان بسيار زيادي ندارد. اين لمينت هاي آماده شده طي يك جلسه بر روي دندان ها نصب شده و به همين خاطر هزينه هاي ترميم زيبايي دندان با لمينت هاي كامپوزيتي نصف هزينه هاي ترميم زيبايي دندان با لمينت هاي سراميكي مي باشد. در برآورد كلي مي توان گفت قيمت لمينت كامپوزيتي در هر دندان بين 700.000 تومان تا 2.000.000 تومان مي باشد.

هزينه كاشت  دندان

هزينه هاي ترميم زيبايي دندان با لمينت هاي سراميكي


انجام لمينت هاي سراميكي به دليل جنس و مراحل آماده سازي آنها گرانتر است و احتياج به تعداد جلسات درماني بيشتر از ديگر دلايل افزايش هزينه در اين نوع اصلاح لبخند مي باشد. لمينت هاي سراميكي داراي مقاومت بيشتري هستند و ايستادگي بيشتري در برابر تغيير رنگ و عوامل مخرب خواهد داشت. هزينه هاي ترميم زيبايي دندان در لمينت هاي سراميكي نيز به عوامل متفاوتي وابسته است و در اكثر مواقع پرداخت اين هزينه ها بر عهده شخص مي باشد و به وسيله بيمه ها پرداخت نمي گردد. افزايش قيمت در لمينت هاي سراميكي به دليل ماندگاري بسيار بالاي آنها به مدت 10 تا 15 سال است و هزينه لمينت سراميكي هر دندان 3.000.000 تومان تخمين زده شده است.

هزينه هاي جانبي ترميم زيبايي دندان

هزينه هاي جانبي اصلاح لبخند نيز جزئي از هزينه هاي اصلاح و ترميم زيبايي دندان مي باشد و بخش اعظم آن مربوط به هزينه هاي ترميمي است كه احتياج به همان تعداد جلسات اوليه دارد و هزينه اي تقريبا برابر با جلسات اوليه خواهد داشت. هزينه تجهيزات مورد استفاده، پزشك متخصص و عكس برداري هاي چند مرحله اي از جمله هزينه هاي جانبي اين عمل ترميمي به شمار مي آيد. هيچكدام از بيمه هاي درماني هزينه هاي مربوط به لمينت را به منظور عمل ترميمي و يا زيبايي تقبل ننموده و تنها در صورت تشخيص اين اقدام به عنوان عمل كمك كننده به سلامتي توسط دندانپزشك، بخش بسيار كمي از هزينه ها توسط شركت هاي بيمه پرداخت خواهد شد.

هزينه هاي ترميم زيبايي دندان در ايمپلنت

توجه داشته باشيد ايمپلنت جراحي چند مرحله اي است كه به دو شكل توسط يك پزشك و يا چندين دندانپزشك در تخصص هاي مختلف انجام مي گيرد. يكي از عوامل تعيين كننده سقف و تخمين قيمت ها، استفاده از اين روش توسط يك يا چند پزشك متخصص مي باشد. تبحر و مهارت دندانپزشك معالج تاثير بسيار زيادي در برآورد هزينه هاي ترميم زيبايي دندان در اين عمل ترميمي دارد. عمل ترميمي ايمپلنت در قراردادهاي بيمه اي نيست و پرداخت هزينه هاي آن در اكثر مواقع به عهده شخص مي باشد. استفاده از روش هاي مختلف قالب گيري و روكش در عمل ايمپلنت فاكتور مهمي در تخمين هزينه هاي ترميم زيبايي دندان ذر اين روش است و توسط دندانپزشك متخصص پروتز مشخص مي گردد.

تهيه پروتز از برخي برندهاي توليد كننده مشهور و صاحب نام، احتياج به پرداخت هزينه هاي بسيار زيادي داشته و تعدادي از اين شركت ها به عنوان ضمانت، انجام مجدد درمان پس از شكست در خط اول درمان را به عهده مي گيرند. برخي برندهاي شركت توليد كننده پروتزهاي دنداني در كشورهاي آمريكا، كانادا، آلمان، سوئيس و سوئد بسيار گران قيمت است و تهيه آنها احتياج به پرداخت هزينه هاي بسيار زيادي خواهد داشت.

هزينه ايمپلنت

هزينه هاي جانبي ايمپلنت

هزينه هاي ناشي از اقدامات قبلي مانند مشاوره دندانپزشك، عكسبرداري هاي اشعه ايكس، داروهاي مورد استفاده و درمان مجدد در صورت ناموفق بودن درمان اوليه نيز در برآورد هزينه هاي كامل اين جراحي ترميمي موثر مي باشند. توصيه مي شود به منظور صرفه جويي در هزينه ها از پروتزهاي نامعتبر ارزان قيمت و مراكز ناشناخته و تجهيزات و لوازم نامرغوب و بي كيفيت استفاده ننماييد، زيرا تمامي موارد ذكر شده در نتيجه مورد نظر شما تاثير سوء داشته و مشكلات بسيار زيادي براي شما ايجاد خواهد نمود.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۰۴:۵۹:۴۲ ] [ سرآباداني ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب