ارتودنسي
 
نويسندگان
جستجو
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 64
دیروز : 2
افراد آنلاین : 1
همه : 6285
دندانپزشكي زيبايي
اصلاح طرح لبخند را مي توان يكي از مواردي دانست كه همگان به آن توجه ويژه اي دارند. بايد بدانيد كه راه هاي بسياري جهت زيبايي بخشيدن به صورت وجود دارد كه يكي از اين راه ها را مي توان زيباتر كردن دندان ها دانست. بي شك تابحال شاهد لبخند زدن افراد با دندان هاي بد فرم بوده ايد. دندان هاي زيبا سبب خواهند شد كه قيافه شخص علاوه بر زيبايي، خوش فرم تر نيز شود. اما دندانپزشكي براي زيبايي چه اعمالي را انجام مي دهد؟ دندانپزشكي موارد مختلفي را در نظر گرفته تا با استفاده از آنها بتوانيد زيبايي چهره و دندان هاي خود را تضمين نماييد. اعمال زيبايي دندان به انواع مختلف دسته بندي مي شود كه برخي از آنها سبب تغيير اساسي در دندان ها شده و برخي از آنها با تغيير جزئي خواهند بود و انتخاب نوع آن بستگي به پزشك معالج و همچنين وضعيت دندان هاي شما خواهد داشت. بي شك دندان هايي كه خراب شده باشند نياز به ترميم خواهند داشت و به سادگي نمي توان از كنارشان رد شد. دندانپزشكان متعددي در سطح هر شهر فعاليت مي كنند اما از اين ميان بايد بهترين و حرفه اي ترين دندانپزشك را انتخاب نماييد تا بتوانيد بهترين نتيجه را شاهد باشيد.
اصلاح طرح لبخند
ارتودنسي از روش هايي براي داشتن دندان هايي زيبا
ارتودنسي يكي از روش هاي معمولي براي بازگرداندن زيبايي دندان ها است كه همه افراد مي توانند از اين روش براي داشتن دندان هاي زيبا و مرتب استفاده نمايند. تاثير انجام ارتودنسي براي داشتن دندان هايي زيبا بدون شك غير قابل انكار است. ارتودنسي علاوه بر اينكه باعث ايجاد دندان هايي زيبا مي شود، همچنين در كنار آن باعث درمان بيماري هاي دهان و دندان همچون پوسيدگي دندان و بيماري هاي لثه مي شود. همچنين دندان هاي نامرتب باعث جويدن سخت تر غذاها  شده و باعث مي شود تا غذا لابلاي اين دندان ها جمع شود كه با ارتودنسي و رديف كردن دندان ها اين مشكلات حل شده و حالت فك و صورت نيز تغيير پيدا مي كند. ارتودنسي كاري زمان بر است و شما براي مرتب شدن دندان هاي خود بايد فرصت كافي و لازم را داشته باشيد.
براي انجام ارتودنسي براكت هايي كه مانند نگين است بر روي دندان قرار مي گيرند و سپس سيم هايي از اين براكت ها رد مي شوند. اين سيم ها بر روي دندان ها فشار مي آوردند تا دندان ها با اين فشار جابجا شوند و در جاي اصلي خود قرار گيرند. اين سيم هر ماه توسط پزشك با توجه به فرم قرارگيري دندان و شل شدن آن تعويض مي شود. با انجام ارتودنسي شما مي توانيد به راحتي غذا بخوريد و به راحتي نخ دندان بكشيد و مسواك بزنيد. در حين انجام ارتودنسي بايد دقت كنيد كه از گاز زدن و شكستن مواد سخت با دندان ها خودداري كنيد زيرا باعث شكسته شدن براكت ها و سيم ها شده و از همه مهمتر باعث مي شود تا به دندان ها فشار آيد و دندان ها آنگونه كه بايد و شايد صاف و رديف نخواهند شد. ارتودنسي باعث مي شود تا شما دندان هايي زيبا  و مرتب داشته باشيد و اعتماد به نفس خود را مجددا به دست آوريد.
تاثير ايمپلنت بر لبخند هاليوودي
تاثير ايمپلنت بر داشتن لبخند هاليوودي:
يكي از مواردي كه بسيار افراد را آزار مي دهد از دست دندان به ويژه دندان هاي ابتدايي كه در لبخند به طور كامل ديده مي شوند. بدين منظور افراد مي توانند از طريق روش ايمپلنت لبخند هاليوودي داشته باشند. در روش ايمپلنت پايه هايي از جنس فلز تيتانيوم مانند ريشه دندان ساخته مي شود و در مكان مورد نظر توسط پزشك متخصص قرار داده مي شود پس از گذشت چند ماه دندان ساخته شده بر روي آن پايه قرار مي گيرد به گونه اي كه فرد و ديگران متوجه طبيعي نبودن دندان نمي شوند. در واقع با گذشت زمان فلز تيتانيوم با سلول هاي اطراف پيوند مي خورد و مانند ريشه دندان عمل مي نمايد.
لمينت دندان
لمينت
لمينت دندان يكي از روش ها براي زيباسازي دندانپزشكي زيبايي است كه از ماده اي با تركيب چند لايه نازك سراميكي ساخته شده است و بر روي سطح جلوي دندان نصب مي شود. لمينت دندان مي تواند شكل، اندازه، رنگ و طول متفاوتي متناسب با دندان هاي شما داشته باشد و به صورت يك لايه چسبناك توليد مي شود. براي انجام اين روش دندانپزشكي زيبايي ضروري است تا از سالم بودن و مناسب بودن دندان با آزمايش هايي كه انجام مي دهد اطمينان حاصل كند وگرنه مي تواند از ساير روش هاي دندانپزشكي زيبايي مانند ونيز كامپوزيت، ارتودنسي و سفيد كردن استفاده نمايد.
از مزيت هاي اين شيوه درماني مي توان به:
• مقاومت بالا در برابر لكه و مواد مضر دندان با توجه به جنس لمينت
• سفيد كردن انواع دندان ها كه با اين روش دندانپزشكي زيبايي مي توان حتي تيره ترين دندان ها را نيز سفيد جلوه داد.
• مي توان براي مشكلاتي مانند دندان هاي كج با فواصل كم نيز از اين روش دندانپزشكي زيبايي استفاده نمود.
روكش دندان
يكي ديگر از روش هاي دندانپزشكي زيبايي روكش دندان است كه مي تواند كاربردها و دلايل مختلفي داشته باشد. اين درمان زيبايي مانند لمينت براي اصلاح رنگ و شكل دندان ها نيز به كار گرفته مي شود. از كاربردهاي ديگر اين روش دندانپزشكي زيبايي مي توان گفت:
  • حل مشكلات شديدتر كه نمي توان با لمينت به آنها پاسخ داد.
  • روكش دندان مي تواند جايگزين قسمت رويي دندان شود كه با توجه به جنسي كه مي تواند داشته باشد، طول عمري در حدود 8 تا 10 سال داشته باشد.
  • زيبايي قسمت رويي دندان هاي آسيب ديده
در روكش دندان، بخش هاي زيادي از دندان تراشيده مي شود تا فضاي مناسبي براي قرار گرفتن روكش دندان ايجاد شود. قبل از اين كار براي اطمينان اكثر دندانپزشكان اقدام به عصب كشي دندان مورد نظر مي كنند تا پس از قرار دادن روكش، ديگر دندان به طور كامل حفظ شود. امروزه براي جايگزين كردن دندان هايي كه شكسته اند و ترك برداشته اند مي توان از اين روش درماني استفاده نمود.

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۴۶:۲۹ ] [ سرآباداني ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
نظرسنجی
     نتیجه
لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب