ارتودنسي
 
نويسندگان
جستجو
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 10
دیروز : 6
افراد آنلاین : 1
همه : 2366

دكتر دندانپزشك متخصص زيبايي و ترميمي

اصلاح طرح لبخند به معناي داشتن دندان هاي زيبا مي باشد كه در زمان لبخند زدن مشخص مي‎شوند. در صورتي كه دندان هاي نامرتب، داراي فاصله زياد، كوتاه و يا رو به جلو و بد رنگ باشند لبخند را زشت مي كند. افرادي كه به اين عارضه مبتلا هستند، از لبخند زدن خود ناراضي اند كه در نهايت اعتماد به نفس خود را از دست داده و كمتر در بين جمع لبخند ميزنند. براي زيبا شدن لبخند روش هاي مختلفي وجود دارد كه با توجه به نوع مشكلات دندان، فك و لثه بيمار اصلاح واجرا مي شود. از سوي ديگر در اصلاح طرح لبخند دندانپزشك با توجه به شرايط بيمار،روش هاي درمان را پيشنهاد مي دهد. به اين معنا كه دندانپزشك زيبايي قبل از آغاز درمان شرايط سلامت دهان بيمار را به طور كامل بررسي مي كند. اين امر به منظور تعيين مجموعه قواعد مشخص براي اجراي طرح لبخند و همچنين شرايط درمان با توجه به وضعيت و خواسته هاي بيمار انجام مي گيرد. به همين دليل وضعيت دندان ها، لثه ها، ساختار نگهدارنده دندان ها و نيز شرايط جفت شدن دندان ها در اين طرح به دقت بررسي و معاينه و رفع مي شود. نگهداري طرح لبخند مستلزم مراقبت از دهان و دندان در طول زمان است. براي مثال، سفيد كردن دندان بايد گاهي اوقات تكرار شود تا درخشان بودن دندان ها ماندگار باشد و حفظ شوند. درانتخاب بهترين پزشك زيبايي از دندان هاي زيبا,مرتب,سفيد و شيك و لبخند تاثير گزار لذت ببريد.

اصلاح طرح لبخند

آشنايي با تخصص دندانپزشك زيبايي

دندانپزشكي زيبايي و ترميمي قسمتي از تخصص هاي پزشكي بوده كه از يك سو طيف وسيعي از درمانها شامل ترميم هاي پيشگيرانه و محافظه كارانه تا بازسازي دندانهايي كه به ميزان زياد دچار تخريب شده اند و گذاشتن روكش ايمپلنت را شامل شده و از سوي ديگر در تصحيح ناهنجاري زيبايي دندانهاي جلو از جمله بدرنگي ها، منظم كردن دندانها، بستن فاصله بين دندانها، صاف كردن دندانهاي كج رويش يافته و … را در بر مي گيرد.

درمان بدرنگي دندان

درمان بد رنگي دندان

۱– درمان تغيير رنگهاي دنداني:

تغيير رنگ دندانها بدلايل مختلف نظير استفاده از بعضي داروها همچون تتراسيكلين در دوران كودكي، وجود فلورايد اضافي در آب آشاميني، تب يا اسهال شديد در دوران كودكي كه دندانها در حال شكل گيري هستند و يا درمان ريشه (درمان عصب) دندانها اتفاق مي افتد كه اين تغيير رنگها معمولا عمقي مي باشد از سوي ديگر نوشيدن بيش از حد چاي و كشيدن سيگار باعث تغير رنگ مي شوند.
امروزه ميتوان با استفاده از داروهاي سفيد كننده و خاص و بدون صدمه به نسج دندان اين تغيير رنگها را اصلاح نمود در موارديكه تغيير رنگ به دارو جواب مناسب ندهد مي توان با استفاده از يك صفحه كامپوزيتي يا سراميكي (چيني) كه لامينيتناميده مي شود و روي سطح بيروني دندان كه به سمت لب قرار دارد چسبانده ميشود درمان نمود.

۲– بستن فضاي بين دندانها:

بعلل مختلف ممكن است فضا بين دندانها موجود باشد در بعضي بيماران فضا بين دو دندان يا بصورت منتشر بين تمام دندانهاي جلو باشد مي توان با استفاده از كامپوزيت يا لامينيت سراميكي (صفحه چيني) فضاها را بست و ظاهري بسيار زيباتر ايجاد نمود.

۳– منظم نمودن دندانها :

در گذشته تنها راه حل منظم كردن دندانهايي كه چرخيده اند، روي هم قرار گرفته، كج رويش يافته اند و … ارتودنسي بوده است كه در بعضي مواد بعلت طولاني بودن مدت مدت درمان ارتودنسي (از يك تا چند سال) يا بالا بودن سن بسياري از بيماران تمايل به ارتودنسي ندارند.
خوشبختانه اكنون با استفاده از لامينيتهاي كامپوزيتي سراميكي كه روي سطح بيروني دندانها كار گذاشته مي شوند مي توان اقدام به درمان در حداقل زمان (۱-۳ هفته) نمود (بايستي در نظر داشت در موارديكه نامنظمي شديد است تنها راه درمان ارتودنسي مي باشد.)

۴– افزايش طول دندانها:

بعضي بيماران بصورت وراثتي داراي دندانهايي كوتاه هستند يا اينكه بعلت سايش، شكستگي يا افزايش سن دندانهايشان كوتاه شده است كه مي توان براحتي اين مشكلات را درمان نمود.

۵– درمان دندانهايي كه بد شكل يا كوچكتر از حد طبيعي هستند:

در بعضي موارد يك يا چند دندان كوچكتر از حد طبيعي بوده يا بعت نبود مادرزادي يك دندان، دندان مجاور در محل غير طبيعي رويش مي يابد و باعث مي شودند لبخند بيمار غير طبيعي و نا زيبا باشد كه مي توان با حداقل تراش يا بدون تراش با استفاده از پوشش از جنس كامپوزيت يا سراميك شكل و اندازه مناسب را ايجاد و لبخند طبيعي و زيبا براي بيمار فراهم نمود.

روش هاي دندانپزشكي زيبايي و ترميمي
۶– ترميم دندانهاي شكسته:

بعلل مختلف ممكن است دندانهاي جلو دچار شكستگي شوند كه اين شكستگيها در دوران كودكي يا نوجواني بعلت زمين خوردن و در دوران بزرگسالي بعلت تصادف اتفاق مي افتد در گذشته تنها راه درمان روكش يا كراون بود كه مستلزم تراش زياد دندان مي باشد خوشبختانه امروزه مي توان بلا فاصله و با استفاده از ترميم هاي كامپوزيتي يا لامينيت هاي سراميكي كه نياز به حداقل آماده سازي را دارند اقدام به درمان نمود بطوريكه آنقدر طبيعي بازسازي انجام شود كه قابل تشخيص نباشند.
همين اتفاق بعلل مختلف ممكن است براي دندانهاي آسياب (دندانهاي عقب يا خلف) پيش آيد بعنوان مثال بعلت پوسيدگي يا خوردن غذاهاي سفت يا وجود خرده اي استخوان و غيره بهمراه غذا و يا عادت نا نماسب شكستن تخمه، پسته و … اين دندانها دچار شكستگي مي شوند كه در گذشته تنها راه حل استفاده از ترميم هاي كامپوزيتي همرنگ دندان يا پركردگيهاي مخصوص ار جنس چيني كه در لابراتوار ساخته مي شوند و از استحكام بسيار بالايي برخوردارند با حداقل تراش و آسيب نسج سالم دندان آنها بازسازي نمود.

۷– ترميم دندانهاي آسياب (خلفي) با مواد همرنگ:

سوالي كه از سوي بسياري از بيماران مطرح مي شود اين است كه آيا ترميم هاي همرنگ از مقاومت و دوام كافي براي ترميم دندانهاي آسياب برخوردارند؟
بلي مي توان براحتي و بدون نگراني از اين مواد براي ترميم دندانهاي آسياب استفاده كرد بشرطي كه دندانپزشك از تخصص و مهارت كافي برخوردار بوده و از انواع مقاوم مواد همرنگ كه مخصوص ترميم دندانهاي آسياب هستند استفاده نمايد در اين صورت مي توان مطمئن بود كه ترميمي زيبا و با دوام (طول عمر ۷- ۱۰ سال ) انجام شده كه هنگام خنديدن و يا باز بودن دهان به هيچ وجه قابل تشخيص نمي باشد. از اين مواد هم در حفرات كوچك و هم در حفرات بزرگ مي توان استفاده نمود. بديهي است كه در صورتيكه يك دندان پوسيده درست ترميم و يا بازسازي شود در آينده نياز به درمانهاي نياز به درمانهاي وسيعتر نظير درمان ريشه (درمان عصب) قراردان روكش يا جايگزيني با ايمپلنت نخواهد داشت.

۸– جايگزيني دندانهاي از دست رفته با ايمپلنت:

خوشبختانه گذاشتن ايمپلنت در محل دندان از دست رفته كمك بزرگي به بيماران است تا مشكل بي دنداني نداشته باشند براي اين منظور درمان شامل دو مرحله مي باشد:
الف- جراحي: در هنگام جراحي در محل دندان از دست رفته يك ريشه مصنوعي از جنس تيانيوم گذاشته مي شود بسته به محل و وضعيت سلامت عمومي بيماران از ۴ هفته تا ۶ ماه آسان گذاشتن روكش ميسرمي گردد در اين فاصله زماني استخوان شروع به تشكيل اطراف ايمپلنت نموده و كاملا آنرا در بر مي گيرد.
ب- گذاشتن روكش: پس از اينكه استخوان جديد اطراف ايمپلنت تشكيل شده مي تواند روي آن روكش قرار گيرد.
معمولا درمان ايمپلنت توسط دو متخصص انجام مي شود قسمت اول توسط جراح متخصص لثه يا جراح فك و صورت و قسمت دوم توسط متخصص ترميمي يا پروتز به اين ترتيب احتمال شكست و لق شدن ايمپلنت بحداقل رسيده و طول عمر آن افزايش مي يابد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۵:۵۷:۵۱ ] [ سرآباداني ]

اصلاح طرح لبخند


در گذشته اكثر دندان ها با استفاده از روش هاي سنتي و فقط در حد آرام كردن درد دندان درمان مي شدند و مبحث زيبايي در ميان دندانپزشكان جايگاهي نداشت. 
ترميم دندانها فقط در حدي بود كه دندان كشيده نشود و قابل استفاده در دهان باشد. اما امروزه با پيشرفت روز افزون تكنولوژي و درمان هاي زيبايي، علم دندانپزشكي به شيوه هاي درماني متعدد و شگفت انگيزي دست يافته است.

طراحي لبخند چيست؟


همانطور كه از نامش پيداست، اصلاح طرح لبخند در طراحي لبخندي زيبا كاربرد دارد. دندان هاي بد رنگ، شكسته و نامرتب اعتماد به نفس افراد را پايين مياورد.
اين روزها داشتن لبخند به اصطلاح هاليوودي براي داشتن چهره اي زيبا و لبخندي جذاب خواسته بسياري از افراد است. اما براي دستيابي به نتيجه مطلوب بايد تمام ويژگيهاي مراجعه كننده مثل هر يك از اجزاي صورت، شكل و ويژگيهاي دندانها و لثه و حتي رنگ پوست و مو توسط پزشك در نظر گرفته شود.

اصلاح طرح لبخند

طراحي ديجيتالي لبخند


شايد اسم سيستم ديجيتاليDSD يا طراحي ديجيتالي لبخند به گوش شما خورده باشد. زمانيكه براي اصلاح طرح لبخند به دندانپزشكي زيبايي مراجعه مي كنيد، برخي پزشكان متخصص با اندازه گيري دقيق، با در نظر گرفتن تناسب فاصله دو مردمك و فاصله گوشه هاي لب و ارتفاع صورت و بررسي نماي دندان به لحاظ طول و عرض و موقعيت لثه به بررسي جوانب و ارائه طرح درمان مي پردازند. اين بررسيها ديجيتالي انجام مي شود و براي اولين بار با طراحي لبخند بيمار به صورت ديجيتالي و توسط كامپيوتر انجام شد. 
به طور كلي دندانپزشك زيبايي قبل از اقدام به درمان ازطريق سيستم DSD ساختار دندان، لثه و فك بيمار را كامل بررسي مي كند تا بهترين نتيجه را براي ارائه درمان بگيرد و بتواند پيشاپيش جوانب كار را بسنجد و ريسك درمان را كاهش دهد.اصلاح طرح لبخند شامل :

 • بليچينگ
 • ايمپلنت
 • ارتودنسي
 • لمينت و غيره..

اگر حين بررسي دندانها يا لثه دچار مشكلاتي باشند كه نياز به درمان قبل از اصلاح طرح لبخند داشته باشند پزشك حتما اقدام خواهد كرد.

آيا ارتودنسي در سنين بالا امكان پذير است؟


همان طور كه گفته شد بهترين دوران براي ارتودنسي، سنين كودكي و اوايل دوران نوجواني بوده (قبل از بلوغ جنسي) و سن طلايي براي ارتودنسي نيز نام دارد. در اين دوران استخوان هاي نوجوانان در حال رشد بوده، نرمي و انعطاف بيشتري دارند و به اين دليل بسيار راحت تر حركت داده مي شوند. اين ويژگي ها سبب مي شود تا درمان ارتودنسي در اين سنين بسيار موفقيت آميز بوده و طول دوره درمان نيز كوتاه تر شود.
اما همانطور كه گفتيم تعدادي از افراد به دلايل مختلف در دوران كودكي و نوجواني تحت درمان ارتودنسي قرار نگرفته اند يا به دليل عادات دنداني نادرست (مانند دندان قروچه) دندان هاي نامرتب و به هم ريخته اي دارند و اكنون در آستانه ميانسالي و سالمندي، آرزوي داشتن دندان هايي مرتب و زيبا را دارند. سؤالي كه در ذهن اين دسته از افراد مطرح مي شود اين است كه آيا ارتودنسي در سنين بالا و براي ما نيز امكان پذير است؟
طبق نظر متخصصين ارتودنسي، انجام اين درمان و رديف كردن دندان ها در هر سني امكان پذير است، گر چه سنين پيش از نوجواني سن طلايي براي درمان ارتودنسي محسوب مي شود؛ اما در سنين بزرگ سالي نيز مي توان درمان ارتودنسي را انجام داد و اين درمان محدوديت سني ندارد. البته درمان موفقيت آميز در سنين بالا مشروط به سلامت كامل لثه هاست. اگر در سنين بزرگسالي و ميانسالي به سر مي بريد و قصد مرتب كردن دندان هاي خود را داريد، بايد به متخصص ارتودنسي مراجعه نماييد تا با يك معاينه ساده تشخيص دهد كه آيا لثه هاي شما از سلامت كافي برخوردار است يا خير.
اگر لثه هاي شما دچار بيماري باشند يا بافت هاي لثه داراي استحكام كافي نباشند، نمي توانند دندان ها را در جاي خود نگه داشته و درمان با شكست مواجه خواهد شد. عدم مراجعه منظم جهت معاينات دوره اي ممكن است علاوه بر شكست درمان، باعث اتلاف هزينه و وقت شما شود. بنابراين لازم است در صورتي كه لثه هاي شما دچار مشكل و بيماري هستند، ابتدا نسبت به درمان بيماري هاي لثه اقدام نماييد.


انواع روش هاي ارتودنسي براي درمان درهم ريختگي دندان هاي بزرگسالان

متخصص ارتودنسي
اكثر افراد اعتقاد دارند كه ارتودنسي تنها براي كودكان و نهايتاً نوجوانان قابل انجام است و در مورد بي نظمي دندان هاي بزرگسالان نمي توان هيچ گونه اقدام درماني انجام داد. اما همانطور كه قبلا نيز گفتيم اكنون ثابت شده است كه اين موضوع يك باور عاميانه نادرست بوده و بي نظمي دندان هاي بزرگسالان نيز تحت نظر متخصص ارتودنسي ميسر است.
امروزه با پيشرفت علم دندان پزشكي و ابداع روش هاي نوين براي اصلاح ناهنجاري هاي فك و دندان، ارتودنسي در هر سني امكان پذير است و بزرگسالان مي توانند از اين بابت آسوده خاطر باشند. ارتودنسي در سنين پيش از بلوغ به دليل انعطاف استخوان ها با سرعت بيشتري انجام مي شود؛ اما در سنين بالا طول دوره درمان ارتودنسي بيشتر خواهد بود و دندان ها به سختي حركت داده مي شوند.
درمان بي نظمي دندان ها و رديف كردن آنها، نه تنها بر زيبايي و افزايش اعتماد به نفس بزرگسالان تأثير دارد، بلكه باعث بهبود وضعيت تكلم و صحبت كردن، اصلاح بايت، جويدن و غذا خوردن نيز مي شود. روش هاي متنوعي براي ارتودنسي بزرگسالان وجود دارد. مي توان از براكت هاي فلزي قديمي، براكت هاي سراميكي، ارتودنسي لينگوال يا پشت دنداني و دستگاه ارتودنسي ديمون به اين منظور استفاده كرد.

درمان ارتودنسي به منظور ناهنجاري هاي فكي در بزرگسالان


گرچه ارتودنسي به منظور مرتب كردن دندان ها محدوديت سني ندارد، اما درمان ناهنجاري هاي فكي با محدوديت سني بيشتري رو به روست. بهترين سن براي درمان اين دسته از ناهنجاري ها سنين پيش از بلوغ مي باشد و با افزايش سن و با توجه به شدت و نوع ناهنجاري ممكن است به جراحي فك نياز داشته باشيد. اگر ناهنجاري هاي فكي خفيف بوده و لثه ها از سلامت كافي برخوردار باشند مي توان بدون انجام عمل جراحي فك و با استفاده از روش ارتودنسي جبراني يا كاموفلاژ اين موارد را درمان نمود. از جمله ناهنجاري هاي فكي مي توان به كراس بايت، اپن بايت، اورجت، آندر بايت و اور بايت اشاره كرد.

آموزش مسواك در ارتودنسي


همانطور كه مي دانيم ارتودنسي براي مرتب سازي دندان هاي نامنظم و نامرتب است كه منظري زشت و نامطلوب را براي فرد ايجاد مي كند و در روحيه ي فرد اثرات مخربي ايجاد مي كند، بنابراين رسيدن به نتيجه ي مطلوب براي فرد بيمار بسيار مهم است.
با توجه به اينكه مدت زمان درمان ارتودنسي طولاني است و ممكن است چندين ماه يا سالطول بكشد اين مطلب اهميت رعايت بهداشت دهان و دندان را دو صد چندان مي كند تا فرد بيمار به خواسته ي شيرين خود كه داشتن لبخندي زيباست برسد.
به بيان ديگر مي توان گفت كه درمان ارتودنسي از جانب پزشك معالج است و پيشگيري و رعايت بهداشت دهان و دندان از جانب فرد بيمار است، چون در درمان ارتودنسي خصوصا ارتودنسي ثابت فضاي مناسبي براي ماندن خرده هاي غذا و ايجاد و رشد انواع باكتري ها فراهم مي گردد كه اگر رعايت اصول بهداشتي نشود اسباب پوسيدگي و تخريب دندان ها به وجود مي آيد.
به عبارت ديگر انباشته شدن باكتري هاي موجود در براكتهاي روي دندان ها خطر پوسيدگي دندان را افزايش مي دهد. اسيد توليد شده توسط باكتري ها به تدريج سطح دندان را در خود حل مي كند، در نتيجه لك شدن سطح دندان اتفاق مي افتد كه در نهايت به پوسيدگي دندان مي انجامد. اگر چه همه به يك ميزان مستعد پوسيدگي و لك شدن دندان نيستند اما به هر جهت تاثيرات مخربي بر روي روند درمان دارند.

ارتودنسي

 • اما چگونه بهداشت دهان و دندان را رعايت كنيم؟

آشنا ترين شيوه ي رعايت بهداشت دهان و دندان، مسواك زدن است كه تاثيرات فراواني در رسيدن به اين مهم دارد.

 • مسواك زدن در طول درمان ارتودنسي:

از آن جا كه مواد غذايي به راحتي به براكت ارتودنسي مي چسبد و در ميان اتصالات آن گير مي كند انواع مختلفي از مسواك طراحي شده تا اين عمل مهم به خوبي انجام شود.

 1. مسواك مخصوص ارتودنسي، چون كمترين آسيب را به لثه ها مي زند.
 2. هر مسواك نرمي كه به اندازه كافي كوچك باشد نيز مناسب است.
 3. مسواك بين دنداني (پروكسا براش)، پرزهاي سراسر اين مسواك بسيار ظريف است و شبيه به لوله پاك كن است. با مسواك بين دنداني مي توان پشت و اطراف سيم ارتودنسي، بند، كش و براكت ها را كاملاً تميز كرد.
 4. مسواك برقي، استفاده از مسواك برقي نيز اشكالي ندارد، به شرطي كه پرزهاي آن نرم باشد و قدرت مسواك را پايين نگه داريد تا به براكت ها آسيب نزند.

شيوه ي صحيح مسواك زدن در ارتودنسي

 1. با توجه به اينكه بيشترين تجمع خرده هاي غذايي و پلاك ميكروبي در نواحي طوق دندانها است، بيمار ارتودنسي مي بايست توجه ويژه اي به اين قسمت ها نشان بدهد. براي اين منظور مسواك با زاويه ۴۵ درجه بين لثه و براكت قرار گرفته و با حركت چرخشي به آساني نواحي مجاور لثه تميز مي شود.
 2. سطح جونده دندان ها را هم مي توان با حركات رفت و برگشتي به دفعات مناسب پاك سازي كرد.
 3. يكي از قسمت هايي كه در مسواك كردن از آن غافل ميشويم، پشت دندان هاست كه بايد با همان زاويه ي 45 درجه و حركات چرخشي به صورت متناوب برس شود.
 4. يكي از موارد مهم ديگر زبان است كه به خاطر داشتن پرزهاي ريز جايگاه خوبي براي رشد باكتري ها ست و مي توان با حركت رفت و برگشتي مسواك به خوبي آن را پاك سازي كرد.
 5. بيمار ارتودنسي مي تواند از يك مسواك بين دنداني نيز براي تميز كردن اطراف و زير براكت و سيم ارتودنسي بهره بگيرد. نكته مهم در مورد مسواك هاي بين دنداني ارتودنسي، لزوم دقت كافي بيمار در عدم آسيب به سيم ارتودنسي مي باشد.

نكاتي مهم در بهداشت دهان و دندان در ارتودنسي

 1. دندان ها را بايد به خوبي پس از هر وعده غذايي يا خوردن تنقلات و قبل از خوابيدن مسواك بزنيد و يا اگر امكان مسواك زدن نبود به ميزان كافي آب را در دهان خود قرقره كنيد.
 2. براي تسلط بر روش صحيح مسواك زدن بايد وقت بگذاريد و تمرين كنيد.
 3. مدت زمان مناسب مسواك زدن حدود 5 دقيقه است.
 4. بايد هنگام مسواك زدن فشار كافي را اعمال كنيد تا پرزهاي مسواك را روي بافت لثه حس كنيد.
 5. از خميردندان حاوي فلورايد به ميزان كم استفاده كنيد و خمير دندان را قورت ندهيد.
 6. دو يا سه بار در روز، پس از هر وعده اصلي غذايي مسواك بزنيد.
 7. تمام سطوح دندان ها و دهان را مسواك بزنيد؛ به عبارت ديگر بالا، پشت و جلوي دندان ها، روي زبان و داخل گونه ها يعني محل هاي مورد علاقه باكتري ها را مسواك بزنيد.
 8. براكت ها را دائما بررسي كنيد و اگر شكسته يا لق شده بود به متخصص ارتودنسي خود مراجعه كنيد.
 9. راه تشخيص داشتن بهداشت مناسب دهان و دندان در ارتودنسي تميز و برّاق به نظر رسيدن براكت ها و امكان مشاهده لبه هاي آنها به وضوح مي باشد.

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۴:۵۵:۴۲ ] [ سرآباداني ]

اصلاح طرح لبخند

متخصص دندان پزشك زيبايي شخصي است كه در رابطه با زيبا سازي دندان ها و درمان هاي ترميمي آن ها به طور تخصصي آموزش ديده و دوره هاي عملي و تحصيلي را گذرانده است.
پس از مراجعه به دندانپزشك متخصص زيبايي، دهان و دندان هاي شما معاينه مي شوند تا ابتدا نواقص و مشكلات دنداني تشخيص داده شوند. پس از اين مرحله دندان پزشك اقدام به جرم گيري، ترميم پوسيدگي ها (پر كردن دندان هاي پوسيده) و درمان مشكلات احتمالي لثه مي نمايد.
اما مرحله اصلي اصلاح طرح لبخند و ايجاد لبخند هاليوودي، انتخاب روش هاي مناسب براي به دست آمدن نتيجه مطلوب است. روش هاي مختلفي براي اصلاح طرح لبخند به كار گرفته مي شود:

لمينت سراميكي
در صورتي كه دندان هاي شما از نظر مكان قرارگيري مشكلي نداشته و نيازي به ارتودنسي نباشد، يكي از گزينه هاي قابل انتخاب شما، لمينت سراميكي خواهد بود. بايد توجه داشت كه اين روش براي تمام افراد قابل انجام نيست، به عنوان مثال افرادي كه عادت دندان قروچه دارند براي گذاشتن لمينت سراميكي كانديد خوبي نيستند. براي انجام اين روش، ابتدا دندان ها تراش داده و از آن ها قالب (كست) تهيه مي شود، سپس قالب به لابراتوار ارسال شده و لمينت ها مطابق قالب اختصاصي ساخته خواهد شد. زمان مورد نياز براي ساخت لمينت سراميكي حدود سه هفته خواهد بود. پس از آن دندانپزشك با استفاده از نوعي چسب مخصوص لمينت ها را به روي دندان شما مي چسباند.


لمينت هاي سراميكي زيبايي بسيار خوبي دارند و تنها عيب آن ها، آسيب پذيري در برابر ضربه و فشار مي باشد، در صورتي كه لمينت هاي سراميكي لب پر شده يا دچار شكستگي شوند، امكان ترميم آن ها وجود ندارد و بايد تعويض شوند.

روكش سراميكي
لمينت سراميكي و روكش سراميكي هر دو از يك جنس هستند و از مواد يكساني ساخته مي شوند. تفاوت آنها در ميزان پوشش دادن دندان هاست. لمينيت تنها سطح خارجي دندان را پوشش مي دهد، در حالي كه روكش كل دندان را مي پوشاند. از روكش در مواردي استفاده مي شود كه دندان در معرض آسيب بوده و نياز به محافظت توسط روكش داشته باشد.
روكش هاي سراميكي در گذشته با لايه زيرين يا پايه فلزي و لايه رويي سراميكي ساخته مي شد. چنين ساختاري زيبايي كاملي نداشت و پس از مدتي باعث تيرگي رنگ لثه مي شد. اما امروزه روكش هاي سراميكي با پايه هايي از جنس زيركونيوم ساخته مي شوند. روكش هاي زيركونيا، زيبايي و كيفيت بيشتري داشته و به رنگ طبيعي دندان ها نزديك تر هستند.
براي ساخت روكش هاي سراميكي نيز نياز به تراش دادن دندان هاي شما و قالب گيري از آن هاست. پروسه ساخت روكش زيركونيا چند هفته زمان مي برد. معمولا براي اصلاح طرح لبخند، به روكش كردن تعداد 4 تا 8 دندان جلويي، نياز است.

ونير كامپوزيت
يكي از روش هاي ايجاد لبخند هاليوودي، استفاده از ونير كامپوزيت است. در اين روش كامپوزيت يا ماده مخصوص پوشش دهنده به روي دندان قرار گرفته و شكل داده مي شود. پس از گذشت مدت كوتاهي (در حد يك جلسه) كامپوزيت ونير سخت شده و پس از آن پوليش مي شود تا زيبايي و درخشندگي بيشتري به دست بياورد.
ونير كامپوزيت از نظر هزينه مقرون به صرفه تر از روكش هاي سراميكي است، براي ساخت آن ها نيازي به قالب گيري و گذشت چند هفته زمان نيست، نيازي به تراش دادن دندان ها ندارد و تنها در يك جلسه انجام مي شود. در صورتي كه روكش ونيري دندان شما دچار شكستگي يا آسيب شود، قابل ترميم است.

بليچينگ
در صورتي كه طرح لبخند و شكل دندان هاي شما تناسب خوبي داشته باشد، دندان ها مرتب بوده، و شكستگي و نقصي نداشته باشد، مي توان از روش بليچينگ براي سفيد كردن آنها و اصلاح طرح لبخند استفاده كرد. بليچينگ به روش خانگي و در مطب قابل انجام است. بليچينگ در مطب با استفاده از مواد سفيد كننده مخصوص انجام مي شود و در مدت كوتاهي باعث سفيدي دندان ها مي شود.
بليچينگ خانگي توسط خود فرد در خانه انجام مي شود. براي انجام اين كار يك قالب اختصاصي براي شما تهيه شده و بايد هر شب مواد بليچينگ را داخل قالب يا تري ريخته و روي دندان ها قرار دهيد. دوام سفيدي دندان ها در بليچينگ خانگي نسبت به روش بليچينگ در مطب بيشتر است. گرچه روش بليچينگ در مطب به دليل استفاده از مواد سفيد كننده با غلظت بالاتر، سفيدي بيشتري ايجاد مي كند. ماده مؤثره در روش بليچينگ، هيدوژن پروكسايد است كه با نفوذ در ميناي دندان باعث نابودي رنگدانه ها و سفيدي آن مي شود.


ارتودنسي
ارتودنسي پايه اي ترين روش درمان اصلاح طرح لبخند است. تا دندان هاي شما كاملاً رديف و مرتب نشده باشند، نمي توانيد از روش هاي روكش، ونير يا لمينت استفاده كنيد. ارتودنسي با دو روش ثابت و متحرك قابل اجرا است كه متخصص ارتودنسي با توجه به نوع و شدت مشكل بي نظمي دندان ها روش مناسب را براي شما تجويز خواهد كرد.

 

ارتودنسي در سنين بالا
ارتودنسي يكي از شاخه هاي تخصصي دندان پزشكي است كه در آن به رديف كردن دندان ها و اصلاح ناهنجاري هاي استخوان هاي فك بالا و پايين پرداخته مي شود. همان طور كه مي دانيد مناسب ترين سن براي ارتودنسي و اصلاح نمودن ناهنجاري هاي دندان و فك، سال هاي پس از رشد دندان هاي شيري و اوايل دوران نوجواني مي باشد. اما بسياري از افرادي كه به هر دليلي در سنين نوجواني نسبت به اصلاح بي نظمي دندان هاي خود اقدام نكرده اند و اكنون در سنين بزرگسالي و ميانسالي به سر مي برند، اين سؤال را در ذهن دارند كه آيا ارتودنسي براي بزرگسالان نيز امكان پذير است؟

آيا ارتودنسي در سنين بالا امكان پذير است؟
همان طور كه گفته شد بهترين دوران براي ارتودنسي، سنين كودكي و اوايل دوران نوجواني بوده (قبل از بلوغ جنسي) و سن طلايي براي ارتودنسي نيز نام دارد. در اين دوران استخوان هاي نوجوانان در حال رشد بوده، نرمي و انعطاف بيشتري دارند و به اين دليل بسيار راحت تر حركت داده مي شوند. اين ويژگي ها سبب مي شود تا درمان ارتودنسي در اين سنين بسيار موفقيت آميز بوده و طول دوره درمان نيز كوتاه تر شود.
اما همانطور كه گفتيم تعدادي از افراد به دلايل مختلف در دوران كودكي و نوجواني تحت درمان ارتودنسي قرار نگرفته اند يا به دليل عادات دنداني نادرست (مانند دندان قروچه) دندان هاي نامرتب و به هم ريخته اي دارند و اكنون در آستانه ميانسالي و سالمندي، آرزوي داشتن دندان هايي مرتب و زيبا را دارند. سؤالي كه در ذهن اين دسته از افراد مطرح مي شود اين است كه آيا ارتودنسي در سنين بالا و براي ما نيز امكان پذير است؟
طبق نظر متخصصين ارتودنسي، انجام اين درمان و رديف كردن دندان ها در هر سني امكان پذير است، گر چه سنين پيش از نوجواني سن طلايي براي درمان ارتودنسي محسوب مي شود؛ اما در سنين بزرگ سالي نيز مي توان درمان ارتودنسي را انجام داد و اين درمان محدوديت سني ندارد. البته درمان موفقيت آميز در سنين بالا مشروط به سلامت كامل لثه هاست. اگر در سنين بزرگسالي و ميانسالي به سر مي بريد و قصد مرتب كردن دندان هاي خود را داريد، بايد به متخصص ارتودنسي مراجعه نماييد تا با يك معاينه ساده تشخيص دهد كه آيا لثه هاي شما از سلامت كافي برخوردار است يا خير.
اگر لثه هاي شما دچار بيماري باشند يا بافت هاي لثه داراي استحكام كافي نباشند، نمي توانند دندان ها را در جاي خود نگه داشته و درمان با شكست مواجه خواهد شد. عدم مراجعه منظم جهت معاينات دوره اي ممكن است علاوه بر شكست درمان، باعث اتلاف هزينه و وقت شما شود. بنابراين لازم است در صورتي كه لثه هاي شما دچار مشكل و بيماري هستند، ابتدا نسبت به درمان بيماري هاي لثه اقدام نماييد.


انواع روش هاي ارتودنسي براي درمان درهم ريختگي دندان هاي بزرگسالان

اكثر افراد اعتقاد دارند كه ارتودنسي تنها براي كودكان و نهايتاً نوجوانان قابل انجام است و در مورد بي نظمي دندان هاي بزرگسالان نمي توان هيچ گونه اقدام درماني انجام داد. اما همانطور كه قبلا نيز گفتيم اكنون ثابت شده است كه اين موضوع يك باور عاميانه نادرست بوده و بي نظمي دندان هاي بزرگسالان نيز تحت نظر متخصص ارتودنسي ميسر است.
امروزه با پيشرفت علم دندان پزشكي و ابداع روش هاي نوين براي اصلاح ناهنجاري هاي فك و دندان، ارتودنسي در هر سني امكان پذير است و بزرگسالان مي توانند از اين بابت آسوده خاطر باشند. ارتودنسي در سنين پيش از بلوغ به دليل انعطاف استخوان ها با سرعت بيشتري انجام مي شود؛ اما در سنين بالا طول دوره درمان ارتودنسي بيشتر خواهد بود و دندان ها به سختي حركت داده مي شوند.
درمان بي نظمي دندان ها و رديف كردن آنها، نه تنها بر زيبايي و افزايش اعتماد به نفس بزرگسالان تأثير دارد، بلكه باعث بهبود وضعيت تكلم و صحبت كردن، اصلاح بايت، جويدن و غذا خوردن نيز مي شود. روش هاي متنوعي براي ارتودنسي بزرگسالان وجود دارد. مي توان از

 

براكت ارتودنسي فلزي قديمي، براكت هاي سراميكي، ارتودنسي لينگوال يا پشت دنداني و دستگاه ارتودنسي ديمون به اين منظور استفاده كرد.

درمان ارتودنسي به منظور ناهنجاري هاي فكي در بزرگسالان

گرچه ارتودنسي به منظور مرتب كردن دندان ها محدوديت سني ندارد، اما درمان ناهنجاري هاي فكي با محدوديت سني بيشتري رو به روست. بهترين سن براي درمان اين دسته از ناهنجاري ها سنين پيش از بلوغ مي باشد و با افزايش سن و با توجه به شدت و نوع ناهنجاري ممكن است به جراحي فك نياز داشته باشيد. اگر ناهنجاري هاي فكي خفيف بوده و لثه ها از سلامت كافي برخوردار باشند مي توان بدون انجام عمل جراحي فك و با استفاده از روش ارتودنسي جبراني يا كاموفلاژ اين موارد را درمان نمود. از جمله ناهنجاري هاي فكي مي توان به كراس بايت، اپن بايت، اورجت، آندر بايت و اور بايت اشاره كرد.

ايمپلنت
ايمپلنت يا كاشت دندان يكي از روش هاي دندان پزشكي است كه براي پر كردن جاي خالي دندانهاي از دست رفته و رفع مشكل بي دنداني به كار ميرود. در اين روش فيسكچر يا  پايه هايي از جنس تيتانيوم سازگار  با بافت هاي بدن، به صورت عميق درون استخوان فك قرار داده مي شود. اين پايه يا فيكسچر به عنوان ريشه دندان عمل مي كند. سپس قطعه كوچكي به نام اباتمنت به آن متصل شده و كراون يا تاج دندان (پروتز) روي آن نصب مي شود.

ايمپلنت يكي از درمان هاي دندان پزشكي است كه باعث ميشود شما احساس راحتي و زيبايي بيشتري داشته باشيد اما نسبت به درمانهاي ديگر در اين زمينه، يكي از درمانهاي پر هزينه محسوب ميشود و هزينه آن بستگي به برند توليد كننده ايمپلنت دارد. بهتر است در اين مورد با دندانپطشك متخصص در اين زمينه مشورت نماييد.

مهم ترين عامل در تعيين كيفيت ايمپلنت، پذيرش آن توسط بافت هاي زنده بدن ميباشد. بافت لثه بايد با ايمپلنت هماهنگ بوده و دچار التهاب غير عادي، تورم و درد نشود. البته ممكن است در روزهاي اول استفاد از اين محصول چنين علائمي را تجربه كنيد، اما در صورت ادامه آن حتما به دندان پزشك خود مراجعه نماييد.

ايمپلنت مناسب در ناحيه استخواني اطراف خود، استخوان سازي را تحريك مي كند و باعث ايجاد بافت استخواني سالم در اطراف خود مي شود. همچنين ايمپلنت مناسب داراي بافت ريز متخلخل است، اين ويژگي سبب مي شود تا استخوان اطراف ايمپلنت با آن بيشتر در تماس باشد و زمان يكپارچه سازي ( استئواينتگريشن) استخوان با ايمپلنت يا اصطلاحا جوش خوردن كاهش پيدا كند.

انواع ايمپلنت
همانطور كه گفته شد ايمپلنت ها شامل انواع متفاوتي هستند. نوع آن ها بستگي به شركت سازنده، جنس و مراحل كار نصب دارد و دندان پزشك با توجه به سن بيمار، وضعيت استخوان فك، بيماري هاي جانبي و وضعيت دندان هاي او تصميم ميگيرد كه از چه نوعي از ايمپلنت استفاده كند.

ايمپلنت ساب پريواستيل
از اين نوع ايمپلنت براي درمان يك مرحله اي استفاده مي شود. پين يا فيكسچر روي استخوان فك و داخل بافت لثه قرار داده شده و سپس اباتمنت روي آن نصب ميشود. در نهايت كراون يا تاج روي آن قرار مي گيرد.

 

ايمپلنت اندو استيل
در اين نوع ايمپلنت، فيكسچرها مستقيما به داخل استخوان فك وارد مي شوند. در اين روش از جراحي براي كار گذاشتن ايمپلنت استفاده مي كنند، فيكسچرها به شكل هاي پيچي، تيغه اي، صاف و... وجود دارد كه دندان پزشك با توجه به شرايط بيمار تصميم مي گيرد از كدام نوع استفاده كند. فيكسچرها مانند ريشه دندان عميق هستند و ايمپلنت را محكم داخل استخوان فك نگه مي دارند.

ايمپلنت يك مرحله اي
در ايمپلنت يك مرحله اي از يك فيكسچر با طول مناسب استفاده كرده و آن را داخل فك قرار مي دهند. اما قسمت رويي ايمپلنت از لثه بيرون باقي مي ماند و پس از بهبودي محل جراحي و جوش خوردن ايمپلنت، تاج ساخته شده (پروتز) روي ايمپلنت نصب مي شود.

در اين روش به دليل اينكه قسمت رويي ايمپلنت از لثه بيرون است، نيازي به جراحي مجدد وجود ندارد. ايمپلنت ساب پريواستيل از ايمپلنت هاي يك مرحله اي محسوب مي شود.

ايمپلنت دو مرحله اي
در روش ايمپلنت دو مرحله اي، ابتدا پايه ايمپلنت يا فيكسچر درون استخوان فك كار گذاشته مي شود، به طوري كه كاملا درون لثه قرار مي گيرد. سپس لثه بخيه زده مي شود. مدتي بايد سپري شود تا دوره جوش خوردن و بهبود محل جراحي با موفقيت به پايان برسد. پس از آن در جراحي دوم لثه باز شده و تاج دندان يا پروتز روي پايه نصب مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۳:۴۹:۰۵ ] [ سرآباداني ]

خدمات كلينيك دندننپزشكي سيمادنت

ايمپلنت كلينيك سيمادنت
امروزه پر طرفدارترين درمان در دندانپزشكي ترميم و زيبايي ، سفيد كردن يا بليچينگ دندان است.
در دندانپزشكي زيبايي براي داشتن دندان هايي زيبا و سالم روش هاي مختلف و متفاوتي وجود دارد. كه در اين مقاله به معرفي برخي از آنان مي پردازيم.

در چه مواردي نياز است به دندانپزشك زيبايي مراجهعه كنيم؟

 • افرادي كه دندان هايي بد شكل يا كوچكتر از حد طبيعي دارند و يا به صورت مادرزادي يك دندان، دندان مجاور در محل غير طبيعي رويش مي يابد باعث ميشود تا از باز كردن دهان خود و يا لبخند زدن امتناع كنند. اما امروزه با توجه به پيشرفت هاي بسياري كه در زمينه هاي مختلف از جمله دندانپزشكي رخ داده است باعث شده تا با حداقل تراش يا بدون تراش با استفاده از پوشش از جنس كامپوزيت (مانند كامپوزيت ونير) يا سراميك (مانند لمينيت سراميكي)شكل و اندازه مناسب را ايجاد و لبخند طبيعي و زيبا براي بيمار فراهم نمود.
 • شايد براي شما هم اين موضوع پيش آمده باشد كه فضاي زيادي بين دو دندان شما وجود داشته و از مسئله ابراز ناراحتي كرده باشيد. اما مي توان گفت كه با وجود متخصصين دندانپزشكي زيبايي ديگر نيازي به نگراني و ناراحتي نيست. زيرا امروزه ميتوان به راحتي با استفاده از كامپوزيت يا لامينيت سراميكي (صفحه چيني ) كه در دنياي دندانپزشكي پديد آمده است فضاهاي موجود را بست و ظاهري بسيار زيباتر ايجاد نمود.
 • همچنين ممكن است برخي افراد به دلايل مختلف از داشتن دندان هاي زيباي خود بي بهره باشند به اين صورت كه فضاي خالي زيادي بين دو دندان آنها وجود داشته باشد در واقع بي دنداني و فضاي خالي ناشي از آن هم داراي ظاهري نامناسب هم در جويدن غذا مشكل‌ساز است. اما در دندانپزشكي زيبايي و ترميمي با استفاده از روش ايمپلنت ميتوان به طرح لبخند زيبا رسيد. در روش ايمپلنت با استفاده از ابزار هاي مختلف يك دندان بسيار زيبا جايگزين فضاي خالي خواهد شد و به آرامش خواهيد رسيد.

ايمپلنت

ايمپلنت ها براي جايگزيني دندان از دست رفته استفاده مي شوند.
در روند ايمپلنت كردن، دندانپزشك پيچ تيتانيومي كوچكي را در محل دندان از دست رفته، وارد استخوان فك مي كند كه به عنوان پايه ي روكش ايمپلنت عمل مي كند.
ايمپلنت از دندان هاي اطراف قابل تشخيص نيست
و پس از پيوند خوردن ايمپلنت با استخوان و بافت هاي مجاور دنداني امن و هميشگي براي بيمار خواهد شد.
بيماران بايد بهداشت دهان و دندان را در طول دوره جاگذاري ايمپلنت دندان به طور كامل رعايت كنند
تا ماده پلاك و ذرات باقي مانده ي غذايي از محل ايمپلنت پاك شوند.

ارتودنسي دندان

يكي از مواردي كه به زيبا شدن دندان هاي شما كمك ميكند و از روش هاي قديمي تر اصلاح طرح لبخند به شمار مي رود ارتودنسي است. در ادامه ميخواهيم به انواع ارتودنسي بپردازيم.

ارتودنسي كلينيك سيمادنت

 • ارتودنسي ثابت

در ارتودنسي ثابت براكت هايي روي هر دندان چسبانده مي شود. اين براكت ها با استفاده از يك سيم به هم متصل مي شوند. بيمار نمي تواند اين ارتودنسي را از دهان خود خارج كند. هدف ارتودنسي ثابت حركت دندان ها و تراز كردن دندان هاي فك بالا با فك پايين است.

 • ارتودنسي متحرك

در اين نوع ارتودنسي از صفحات پلاستيكي استفاده مي شود كه سقف دهان يا كام را مي پوشاند و با يك سيم قوس دار چند دندان را نيز نگه مي دارد. بيمار مي تواند در صورت لزوم مثلا هنگام غذا خوردن آن را از دهان خود خارج كند اين نوع ارتودنسي خيلي باعث حركت دندان ها نمي شود و معمولا براي مشكلات فكي و در سنين پايين استفاده مي شود.

 • ارتودنسي شفاف

در اين نوع ارتودنسي براي ديده نشدن براكت ها از نوع شفاف يا بي رنگ آن استفاده مي شود كه به آن ارتودنسي شفاف گفته مي شود. ارتودنسي شفاف چون كمتر ديده مي شود در بين بزرگسالان خيلي محبوب شده است.

اصلاح طرح لبخند چيست؟

در ابتدا قصد داريم توضيح دهيم كه اصلاح طرح لبخند به چه معني است. دقت نماييد كه اصلاح طرح لبخند در واقع به اين معني است كه شما دندان سالمي داريد اما از ظاهر آن راضي نيستيد. اين موضوع مي تواند به بهم ريختگي دندان شما اشاره نمايد و يا به رنگ نامناسب آن و در بعضي از مواقع به سايز نامناسب دندان شما نيز مربوط خواهد شد، بنابراين اصلاح طرح لبخند يك نوع روش زيبايي بوده و جنبه درماني ندارد.
با وجود توضيحاتي كه در اين خصوص مشخص مي شود، اصلاح طرح لبخند امكان پديد آوردن عوارض و يا تهديداتي براي دندان شما را به دنبال خواهد داشت. در خصوص عوارض اصلاح طرح لبخند مي توان به مسايلي از جمله ارتودنسي، سفيد نمودن و ايمپلنت اشاره نمود. دندانپزشكي زيبايي بر طبق شرايط دهان و دندان شما بهترين مشاوره را اعمال خواهد نمود.

اصلاح طرح لبخند كلينيك سيمادنت

عوارض درمان ارتودنسي در اصلاح طرح لبخند

همانطور كه مي دانيد ارتودنسي به مرتب سازي دندان مشهور است. يكي از مشكلات بسيار مشخص در خصوص ارتودنسي فضاي كوچك فك و كشيدن دندان سالم مي باشد. اگر فضاي كافي براي حركت دندان ها فراهم نباشد دندانپزشك مجبور به كشيدن يك يا چند دندان خواهد شد و اين موضوع به نوعي از ديد منطقي عجيب و يا ناخوشايند به نظر مي رسد.
يكي ديگر از مشكلاتي كه ارتودنسي دندان به وجود مي آورد دشواري در خصوص مسواك زدن صحيح و در نهايت تغيير رنگ دندان شما مي باشد. با توجه به وجود براكت احتمال جمع شدن جرم بر روي دندان ها بسيار است و اين موضوع در نهايت روند پوسيدگي دندان را سريعتر مي نمايد. با رعايت نكات بهداشت جاي نگراني در اين خصوص نخواهد بود.

عوارض روش بيليچنگ در اصلاح طرح لبخند

دندان هايي كه داراي رنگ نامناسب هستند و يا تغيير رنگ داده اند نياز به سفيد نمودن دارند، در روش بيليچينگ براي اصلاح طرح لبخند عموماً از ماده شيميايي استفاده مي شود كه داخل عاج دندان نفوذ مي نمايد و اين موضوع احتمال كم شدن استحكام دندان را به دنبال خواهد داشت. در اصلاح طرح لبخند به روش بليچينگ مي بايست از بهترين دندانپزشك استفاده نماييد، به طور كلي استفاده از اين روش به صورت طولاني مدت توصيه نمي شود. با رعايت بهداشت دهان و دندان مي توان عوارض اين روش را كمتر نمود. به طور كلي پس از سفيد نمودن دندان از خوردن غذاهاي رنگدانه دار پرهيز نماييد.

عوارض روش ايمپلنت دندان در اصلاح طرح لبخند

همانطور كه مي دانيد يكي از جديدترين روش هاي اصلاح طرح لبخند ايمپلنت دندان و در واقع پر نمودن فضاي بدون دندان است. موضوعي كه در اين خصوص اغلب ديده مي شود عدم تحمل بيمار براي پايه هايي است كه در فضاي خالي اعمال مي شود. اين موضوع به صورت كوتاه مدت بوده و پس از يكپارچه سازي ديگر مشكلي نخواهيد داشت. دقت نماييد كه درد ناشي از ايمپلنت دندان اغلب به صورت دوره اي بوده و مي تواند با مصرف مسكن برطرف شود.
مورد بعدي كه از جمله عوارض اصلاح طرح لبخند مطرح شده است موادي است كه در هنگام پرنمودن دندان استفاده مي شود كه به نام كامپوزيت و يا آمالگام مشهور است. اين ماده حاوي جيوه مي باشد و بر طبق بررسي هاي انجام شده جيوه براي بدن انسان ضرر دارد. دقت نماييد كه در اين خصوص هنوز منبع رسمي ديده نشده و از اين مواد به عنوان ماده اي بسيار مقاوم براي پر نمودن دندان استفاده مي شود


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۵ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۲:۳۹:۱۳ ] [ سرآباداني ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
نظرسنجی
     نتیجه
لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب